ІЛЛІЧІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ СУДНОРЕМОНТНИЙ ЛІЦЕЙ

27 років

(Історична довідка)

1981

Наказом Держкомітету УРСР по професійно-технічній освіті від 18.05.1981 р. № 142, відповідно до пропозиції Міністерства морського флоту СРСР у місті Іллічівську, відкрито технічне училище № 15 (ТУ-15), з метою забезпечення підготовки кваліфікованих робітників для Іллічівського судноремонтного заводу

1982

Відбувся перший випуск 53 молодих спеціалістів за фахом: токар, суднокорпусник-ремонтник, тесляр судновий

1984

Училище, разом з професійною підготовкою, почало надавати повну загальну середню освіту і отримало назву середнє професійно-технічне училище № 15 (СПТУ-15). Була створена матеріально-технічна і навчально-виробнича база для підготовки кваліфікованих фахівців за професіями:

  • електрогазозварник;

  • маляр, штукатур, лицювальник-плиточник;

  • матрос-моторист;

  • слюсар-судноремонтник

1989

Наказом начальника Одеського обласного управління профтехосвіти від 29.12.1989 р. № 505 навчальний заклад перейменовано в професійно-технічне училище № 15 (ПТУ-15).

Здано в експлуатацію новий навчальний комплекс, збудований за кошти базового підприємства – ІСРЗ, який включає: триповерховий навчальний та два двоповерхових виробничих корпуси, в яких розміщені навчальні кабінети, виробничі майстерні, актова і спортивна зали, бібліотека, їдальня, оснащені сучасним обладнанням

1997

З метою реалізації потреб молоді міста на одержання професійної освіти, на прохання виконавчого комітету Іллічівської міської ради, в училищі почато підготовку спеціалістів з професій «секретар-друкарка» і «кравець»

2002

Наказом Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 14.11.2002 р. № 401-ОД професійно-технічне училище № 15 м. Іллічівська реорганізовано в Іллічівський професійний судноремонтний ліцей (ІПСЛ)

За роки існування навчального закладу підготовлено близько 3000 робітників з різних професій, понад 250 випускників отримали дипломи з відзнакою та підвищеним рівнем кваліфікації.

Ліцей активно розвиває творчі стосунки з колективами шкіл, з підприємствами-замовниками кадрів та вищими навчальними закладами.