Найважливішою частиною навчання в Іллічівському професійному судноремонтному ліцеї є опанування вибраної професії на уроках виробничого навчання.

На першому курсі основи професійної майстерності учні опановують під керівництвом досвідчених фахівців в майстернях ліцею, які забезпечені всім необхідним обладнанням для якісного навчання за наступними професіями: «електрогазозварник», «суднокорпусник-ремонтник», «столяр, тесляр», «маляр, штукатур, лицювальник-плиточник», «слюсар з механоскладальних робіт», «токар», «кравець».

В процесі навчання в майстернях ліцею учні випускають корисну продукцію для потреб міста та ліцею (виготовляють садові лавки, огорожі, здійснюють ремонтно-будівельні роботи в різних установах міста).

Згідно з навчальними планами та з метою закріплення отриманих умінь і навиків в навчальних майстернях, учні старших курсів направляються на підприємства міста для проходження виробничої практики на робочих місцях. В подальшому, по закінченні ліцею, випускники працевлаштовуються на ці підприємства, з якими в ліцеї укладено договір «Про підготовку кваліфікованих робітників». За роботу, зроблену на робочих місцях підприємства, під час проходження виробничої практики, учні одержують заробітну платню згідно законодавства.

В ліцеї налагоджена багатолітня, плідна співпраця з підготовки робочих кадрів із ТОВ «ІСРЗ», яке є найбільшим підприємством в судноремонтній галузі України; ЗАТ ІЗАА «Део», одне з передових підприємств зі збирання автомобілів в регіоні; з багатьма будівельними організаціями: СП «Ростверк», ВАТ «ІЗЗБК», ТОВ «Нові будівельні технології» та ін.

Про якісну підготовку майбутніх молодих спеціалістів в ліцеї засвідчують призові місця, які щорічно здобувають наші вихованці на обласних конкурсах професійної майстерності:

2005 р. – ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі серед електрогазозварників посів учень ліцею Правілов Андрій.

2007 р. – переможцем конкурсу серед молодих будівельників за професією «столяр будівельний» став Нікітін Сергій.