Поряд з навчальним процесом в ліцеї проводиться всебічна виховна робота , яка грунтується на відродженні українських національних традицій, християнській моралі та професіоналізму. З метою естетичного та культурного виховання молоді в ліцеї наладилась багатолітня співпраця з Одеською обласною філармонією, артисти якої дають концерти в актовій залі ІПСЛ. В бібліотеці ліцею проводяться зустрічі з науковцями та письменниками регіону: І. В. Сапожніковим - доктором історичних наук, О. Різників, членом національної спілки письменників України, С. Полініною - поетесою м. Іллічівська, В. Морозом - головою ВУТ "Молода Просвіта" тощо. В позаурочний час учні займаються в гуртках: вокальний ансамбль «Криниці», гурток народної вишивки «Дивосвіт», гурток правового виховання «Право-знати». Велика увага приділяється фізичному гарту: спортивні секції «Футбол», секція «Таїландського боксу», «Водно-моторна» секція. З цією метою в ліцеї створена потужна спортивна база: спортивний зал, літня спортивна площадка, тренажерний зал. У сучасних умовах широкого інформаційного обміну для учнів, що мають здібності до журналістики, у ліцеї створена і вже понад 10 років видається ліцейна газета «Горизонт».

Важливою складовою в системі виховної роботи ліцею є соціальний захист учнів, який передбачає отримання стипендії, безкоштовне харчування, часткова компенсація оплати за проживання на квартирах та проїзд.

Діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування отримують матеріальну допомогу згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 17.11.2003 року № 763 «Про затвердження норм матеріального та нормативів фінансового забезпечення дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування».